Chov psů  *   Veterinární ordinace  *   Alternativní terapie  *   Odkazy  *   Kontakt

O NÁS
O nás
Štěňata
Životní příběhy
Stáří
Odchovy
Výchova a výcvik
Chov, krytí, odchov
Porod
Raná socializace
Informace pro majitele
Aktuálně Přezdívky našich psů U nás doma Proč mám uspěch


CHS Trojský kůň byla schválena v roce 1988. Zakladatelkou byla fena Baiae Černý kostel, výborná na výstavách, vynikající v práci a jedinečná jako člen rodiny. Složila 7 zkoušek, většinu v první ceně. Vychovala spoustu svých i cizích štěňat. Byla naprosto bezkonfliktní celý život. Zemřela na nádorové onemocnění ve 13ti letech. Děkuji jí za podporu v mých nejtěžších životních chvílích a za to, co jsem se o psech a se psy díky ní naučila.

Moje CHS je zaměřena na inteligenci i exteriér bulteriera. Mým cílem je vychovat šampiona krásy s potvrzenými vlohami k práci, se schopností spolupracovat s člověkem v lese, ve službě, v canisterapii a být rodinným přítelem.

Věnujeme se především loveckému výcviku, neboť tato práce je bulteriérovi nejbližší. 4 z mých psů mají canisterapeutické zkoušky (a další 3 z mé CHS ) a pracují na vyžádání v rodině klienta. Někteří psi mají i ZOP a mladí se na ně připravují.

Celý rok jezdíme na výstavy v naší republice, na Slovensko, do Rakouska a do Polska. Většina mých vlastních psů jsou nebo byli šampioni, někteří i vícenásobní. Interšampion je jeden. Čekatelství na šampiona ve výkonu mají 3 psi z mé CHS, další 3 mají rezervní čekatelství, všichni mají 2 - 7 zkoušek.

Moji psi žijí s námi doma, psi kterých se ujmu než najdeme nový domov nebo psi půjčení žijí střídavě doma a venku. Mají stále vytápěné boudy a jsou volně puštěni na dvoře nebo na zahradě ve 2 - 7 členných skupinách. Jen zřídka jsou mezi nimi nepřátelé. Všichni chodí minimálně 5 x týdně na procházku a několikrát týdně cvičit.

Pro mojí CHS si půjčuji fenky z jiného chovu pro změnu krve, pro zajímavý exteriér a výbornou povahu. Tyto fenky nemají tolik zkoušek ani výstavních úspěchů, ale já je považuji za přínos pro můj chov. Přála bych si, aby při vyslovení Trojský kůň si lidé představili přátelského, inteligentního, oddaného bulteriéra, který splňuje vysoké exterérové požadavky.